نحوه کار یو بی ام و کی اسپن

این دو رل فرمینگ به یک نحو کار می کنند و تفاوت چندان زیادی ندارند . نحوه کار کی اس پن و یوبی ام بدین گونه است که ورقهای گالوانیزه رنگی وارد دستگاه می شوند و پس از عبور از بین قلطک های مختلف که در اصطلاح به آنها ایستگاه گفته می شود ، فرم داده شده و تبدیل به ورق های آماده نصب می شوند . سپس آنها را کنار هم قرار داده و با دستگاه سیمر (seamer) می دوزند البته منظور از دوختن درگیر کردن لبه های ورقها با هم و سپس پرس کردن آنها در هم است که سبب می شود سازه ای محکم و مقاوم در برابر باد و برف بشوند . همچنین به دلیل وزن کم سازه در مقابل زلزله نیز ضد زلزله می باشد . سوله های تولید شده با ubm و kspan  بسیار زیبا ، مقاوم و ارزان می باشند که در مدت زمان بسیار کوتاه ساخته می شوند .
جهت اجرا ، هم می توان بر روی یک فونداسیون سبک بتنی با بولت گذاری اجرا نمود و هم می توان بر روی دیوار چینی اجرا کرد . در مناطق بسیار سرد و یا بسیار گرم می توان از پوشش پلی اورتان جهت عایق حرارتی استفاده کرد ؛ همان پلی اورتانی که در ساندویچ پنل ها نیز استفاده می شود . البته به دلیل داشتن شیار بر روی سطح ورق ها در حالت عادی هوا از بین شیار ها عبور کرده و به صورت عایق عمل می کند و نیازی به پوشش پلی اورتان نیست .

فرق بین یو بی ام  و کی اس پن تنها در شکل سازه های تولید شده می باشد .

کی اس پن تنها بصورت نیم دایره ای عمل می کند ولی یو بی ام شکل های مختلفی ایجاد می نماید .

 

 

یو بی ام و کی اس پن به دو صورت هیدرولیک و الکتریکال موجود می باشند که هیدرولیک آنها طول عمر و کیفیتی به مراتب بیشتر دارد ولی الکتریکال ارزان تر می باشد .  

انواع رول فرمینگ جهت ساخت سقف - عرش فولادی - متال دک - ساندویچ پنل - ذوذنقه - گارد ریل - ریل گارد - سی شیپ - زد شیپ - ناودانی - دوبل لایر - دبل لایر - فلت شیت - قابل تهیه می باشد که حتی تهیه هر نوع رول فرمینگ بر اساس نقشه اتوکد ، خروجی ورق مورد نیاز  امکان پذیر است .